Weho

Jälleenmyyjät ja urakoitsijat

Wehofloor- ja Wehopress-
jälleenmyyjät ja urakoitsijat

Yritys Verkkosivut Yhteyshenkilö Puhelin Sähköposti Katuosoite Postiosoite Paikkakunta Wehofloor Wehopress
Pohjolan Lämpötalo Oy Vesa Venäläinen 020 155 6430 info@lappeenrannanlampotalo.fi Koulukatu 47 53100 LAPPEENRANTA X
Lahden Lämpötekniikka Oy www.lahdenlampotekniikka.net Ari Tarkkonen 040 730 5187 ari.tarkkonen@lahdenlampotekniikka.fi Laatukatu 14 15680 LAHTI X
Putkiasennus Lehtonen Oy Harri Lehtonen 0400 638 764 harri.lehtonen@ppc.inet.fi Vuorikontie 59 A 17800 KUHMOINEN X X
P-H:N LVI-Työt Oy Ari Sievänen 045 639 1661 jari.sievanen@pp.phnet.fi Töölönkatu 17 C 19 00260 HELSINKI X
LVI-Aroalho Oy Tomi Aroalho 03 717 1357 lvi-aroalho@phnet.fi Talasniemenkuja 5 19700 SYSMÄ X
Laroc Oy www.energiacenter.fi Aku Marjamäki 044 575 7950 aku.marjamaki@laroc.fi Sauvonrinne 13 A 08500 LOHJA X
Turun maalämpötekniikka Oy www.turunmaanlampotalo.fi Jouni Lehtonen 0400 124 124 jouni@tmlt.fi Kivistöntie 5 23100 MYNÄMÄKI X
Pinta Kipa Ky www.pintakipa.fi Kimmo Nauha 050 342 8413 kimmo.nauha@nereus.fi Meiramitie 12 28610 PORI X
TR LVI-Palvelut Oy www.tr-lvipalvelut.fi Tauno Rintala 040 548 1821 tr.lvipalvelut@nic.fi Minilinja 22 28540 PORI X
Tammelan Putkiasennus Oy www.tammelanputkiasennus.fi Esa Reikko 044 257 5827 tammelanputkiasennus@gmail.com Tuomaanpolku 6 30100 TAMMELA X X
LVI-Katila Oy www.lvi-katila.fi Rami Katila 020 732 0210 lvi-katila@hanakat.fi Rajatie 50 60120 SEINÄJOKI X X
LVI-Talo P. Kallela Oy Marko Kallela 050 373 4499 marko.kallela@hanakat.fi Kaartotie 2 64700 TEUVA X Uponor
LVI-Viitala Oy Seppo Viitala 0500 565 636 lvi-viitala@netikka.fi Keskustie 44 61100 PERÄSEINÄJOKI X X
Seinäjoen Putkiasennus Oy www.lviseinajoki.fi Miika Vuorenmaa 0400 295 776 miika.putkiasennus@gmail.com Kapernauminkatu 59 60100 SEINÄJOKI X X
LVI-Hautamäki Oy www.lvihautamaki.fi Timo Hautamäki 050 360 1926 timo.hautamaki@lvihautamaki.fi Oikokatu 5-7 A 17 60100 SEINÄJOKI X
LVI-Työt J. Vainionpää Jukka Vainionpää 040 572 3902 lvivainionpaaoy@gmail.com Aholankuja 2 63100 KUORTANE X X
Tehokat Oy www.tehokat.fi Marko Saari 0400 661 343 tehokat@tehokat.fi Jäniksentaival 15 60200 SEINÄJOKI X
LVI-Kankaanpää Oy Mika Kankaanpää 050 369 0688 lviasennuskankaanpaa@gmail.com Teollisuustie 8A 60100 SEINÄJOKI X
LVI-asennus Vesa Kangasluoma Vesa Kangasluoma 0500 369 512 lvikangasluoma@gmail.com Laakerintie 104 62280 MUSTAMAA X
Alavieskan LVI Oy www.alavieskanlvi.fi Petri Simonen 044 555 9992 petri.simonen@alavieskanlvi.fi Puurakenteentie 2 85200 ALAVIESKA X Uponor
LVI-Kivelä Jaakko Kivelä 0400 518 233 lvi@lvikivela.fi Pajalantie 3 68100 HIMANKA X
Putkimies Roiko Oy www.putkimies.fi Tuomo Roiko 040 510 5212 putkimies@kotinet.com Roikolantie 31 68230 LOHTAJA X
Ylivieskan LVI Oy www.ylivieskanlvi.fi Antti Raudaskoski 040 442 7450 antti.raudaskoski@hanakat.fi Joutsentie 13 84100 YLIVIESKA X X
Haapajärven LVI-Rakentajat Oy Voitto Isokääntä 08 762 411 voitto.isokaanta@hanakat.fi Rajakatu 9 85800 HAAPAJÄRVI X X
Järkilämpö Oy www.jarkilampo.fi Eino Niinikoski 044 238 8266 info@jarkilampo.fi Joutsentie 10 84100 YLIVIESKA X
Ollin Putkityö Oy www.ollinputkityo.fi Simo Hosionaho 044 275 5497 simo.hosionaho@ollinputkityo.fi Kalliotie 14 85500 NIVALA X
Raahen LVI-palvelu Oy www.raahenlvipalvelu.fi Martti Saario 0400 708 650 martti.saario@raahenlvipalvelu.fi Auratie 4 92140 PATTIJOKI X
LVI-Asennus ja Huolto Oravisjärvi Oy Petri Oravisjärvi 0500 387 262 petri.oravisjarvi@dnainterner.net Leppiojantie 14 91800 TYRNÄVÄ X
LVI Koskela Raimo Koskela 0500 797 009 raimo.koskela@kotinet.com Karintie 80 92140 PATTIJOKI X
Uusiolämpö Oy Sami Ahola 0400 802 893 sami.ahola@uusiolampo.fi Harakkatie 6 92140 PATTIJOKI X X
LVI Nikki & Toppila Oy www.lvinikkitoppila.fi Hannu Nikki 040 821 7940 hannu.nikki@lvinikkitoppila.fi Juurelantie 43 92140 RAAHE
Suomen Pumpputasoite Oy www.pummputasoite.fi Sami Pelkonen 040 825 3959 sami.pelkonen@pumpputasoite.fi Kelatie 2 01450 VANTAA X
Raahen LVI-Constuction ky www.lvic.fi Sami Ahola 0400 802 893 sami@lvic.fi Harakkatie 6 92140 PATTIJOKI X
Talotekniikka Rauhanen www.rauhanen.fi Matti Tuominen 02  537 9130 matti.tuominen@rauhanen.fi Vanha Harmaalinnantie 5 28400 ULVILA X
LVI Kotilainen Joni Kotilainen 040 823 0836 joni@lvikotilainen.com Viljamintie 9 44200 SUOLAHTI X

Isompia toteutuneita Wehofloor kohteita

Asunto OY:t (kerrostalot ja rivitalot)
2018 Espoon Loisto ESPOO
2018 Halkoniemen Fregatti TAMPERE
2018 Halkoniemen Kreijari TAMPERE
2018 Halkoniemen Priki TAMPERE
2019 Pikkulahden Fiia RAAHE
2019 Oulun Topaasi OULU
2019 Tuiran Kallio OULU
2019 Tuiran Tyrske OULU
2019 Oulun Kantarelli OULU
2019 Oulun Iltarusko OULU
2020 Runolaulu JÄRVENPÄÄ
2020 Metsänvartija 2 SEINÄJOKI
2020 Oulun Sikurirousku OULU
2020 Oulun Pehtoori OULU
2020 Kempeleen Peltokartano KEMPELE
2020 Vaasan Romeo VAASA
2021 Herttuankulman Trumpetti TURKU
2021 Herttuankulman Kornetti TURKU
2021 Hervantajärven Aarre TAMPERE
2021 Kotkan Uutelantie 3 KOTKA
2021 Koskenperkaaja SEINÄJOKI
2021 Seinäjoen Vieno SEINÄJOKI
Hotellit
2020 KOY Tunturi Hotelli SYÖTE
2021 Runo House PORVOO
Palvelutalot
2021 Hoivakoti Validia JÄRVENPÄÄ
2021 Palvelutalo Tuulikannel HELSINKI
2021 Palvelutkoti Ikifit HÄMEENLINNA
Julkinen rakentaminen
2021 Sotilaskoti ja Ruokala LAPPEENRANTA
2021 Lauritsalan Paloasema LAPPEENRANTA
Hallit ja teollisuus
2020 Basf HARJAVALTA
2020 Kone-Kostamo SALO
2021 Rester Oy PAIMIO
2021 Ähtärin Energia ja Vesi ÄHTÄRI
2021 KOY Kallas ÄÄNEKOSKI

Wehofloorilla on myös toteutettu useita pientalokohteita
ympäri Suomen, kuten omakotitalot, paritalot,
sekä kesämökit.